Karantinas ir smurtas artimoje aplinkoje. Kur kreiptis pagalbos?

  • Paskelbė : Info
  • Paskelbta: 2021-01-07
  • Kategorija: Svarbu!

Karantinas ir smurtas artimoje aplinkoje. Kur kreiptis pagalbos?

Šalyje galiojant karantinui, registruojama vis daugiau smurto artimoje aplinkoje atvejų. Buvimas visą laiką kartu šeimose kelia įtampą ir neabejotinai turi įtakos pasikeitusiam tiek smurtautojo, tiek galimos smurto aukos elgesiui. Kur galima kreiptis pagalbos patyrus smurtą ir likti saugiems?

Siekiant kuo geriau apsaugoti smurto aukų teises ir teisėtus interesus, policija aktyviai bendradarbiauja su specializuotą pagalbą teikiančius centrus vienijančia Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija ir imasi papildomų veiksmų.

Asmenys, galintys tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis, arba asmenys, nerimaujantys, kad dėl smurto artimoje aplinkoje gali nukentėti jų artimieji, gali skambinti Policijos informacijos telefonu 8 700 60000 ir jie bus informuoti apie konkrečios gyvenamosios vietos Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų kontaktus.

Kilus pavojui, kai norima išsikviesti policijos pareigūnus, reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Tačiau jei smurtautojas yra šalia ir nėra galimybės skambinti telefonu, galima numeriu 112 išsiųsti SMS žinutę.

Rašant SMS žinutę numeriu 112, svarbu:

1. SMS žinutė rašoma lietuvių kalba, be diakritinių ženklų, t. y. be raidžių su nosinėmis, varnelėmis ar brūkšneliais (pvz.: ą, ž, č, ū).

2. SMS žinutėje turi būti nurodyta:

- pranešėjo vardas ir pavardė;

- tikslus įvykio (nelaimės) vietos adresas: savivaldybė, seniūnija, miestas, gyvenvietė ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris;

- kas atsitiko ir kokios tarnybos (greitoji medicinos pagalba (GMP), policija, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba) pagalbos reikia.

3. Rekomenduojama susikurti SMS žinutės šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu. Tai Jums padės greičiau išsikviesti pagalbą, nes jei per skubėjimą siunčiama informacija bus neišsami, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai turės ją tikslinti, tęsti susirašinėjimą ir reagavimas į pagalbos prašymą gali užtrukti.

Siekiant, kad smurto atvejų nepasikartotų Policijos pareigūnai taip pat turimais kontaktais susisiekia su atokiose kaimiškosiose vietovėse gyvenančiais asmenimis, anksčiau nukentėjusiais nuo smurto artimoje aplinkoje – jiems suteikiama informaciją apie apsisaugojimo priemones, teikiamos konsultacijos.

Visuomenei aktuali prevencinė informacija skelbiama policijos įstaigų internetiniuose tinklapiuose. Informacija, susijusia su smurto artimoje aplinkoje aukų teisių užtikrinimo klausimais, dalijamasi ir su Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, kuri pagal poreikį ją skelbia savo internetiniame tinklapyje www.specializuotospagalboscentras.lt.

Aktuali informacija skelbiama ir projekto „Būk stipri“ internetiniame tinklalapyje www.bukstipri.lt/, kur galima rasti naudingų žinių ir sužinoti kur kreiptis pagalbos ar paramos.

Asmenys, patyrę smurtą ar sužinoję, kad artimieji jį pataria artimoje aplinkoje, raginami netylėti ir pranešti apie tai. Išdrįskite prabilti ir apsaugoti save ar artimuosius.

Parengta pagal policija.lt, vrsa.lt informaciją

Asiociatyvi nuotrauka www.pixabay.com

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos