Tyliai tapome Kalėdų seneliais

  • Paskelbė : Info
  • Paskelbta: 2023-12-13
  • Kategorija: Renginiai

Manau, visi sutiks, kad laikas iki Kalėdų yra nuostabus, nes visų mūsų širdyse apsigyvena gėrio, šilumos ir nuoširdumo jausmas. Pradedame kitaip matyti mus supančius žmones, labiau įsijausti į jų gyvenimus, daugiau dėmesio atkreipiame į mažus dalykus, iš kurių susideda visas gyvenimas. Vaikams tie maži dalykai yra ypatingai svarbūs. Jų mažos širdelės dar labiau laukia Kalėdų stebuklų ir nesvarbu ar tai didelis stebuklas, ar mažas. Vaikai - maži mūsų žemės angeliukai, kurių juokas ir šypsenos yra be galo mums brangūs. Jie pirmieji užkrečia visus šventiška ir pakilia nuotaika, nes kartais mes per daug esame  įsisukę į rutiną, skubėdami nieko aplink nepastebime. Nepastebime, koks be galo žavingas yra šis laikas!

Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras šių metų gruodžio 9 dieną „Sadūniškių moto parke“ Kalvelių seniūnijoje prisidėjo ir palaikė socialinių darbuotojų darbui su šeimomis B. Tarasevič ir T. Makovskij iniciatyvą pirmą kartą surengti nepamirštamą prieškalėdinį edukacinį renginį Vilniaus rajono socialinę riziką patiriantiems vaikams bei jų šeimos nariams, Vilniaus r. šeimos ir vaiko krizių centro, Vilniaus r. šeimos ir vaiko gerovės centro, VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinio centro“  globojamiems vaikams.

Privačiame moto parke susirinkome pasidžiaugti žiemos teikiamais malonumais ir smagiai praleisti laiką. Visus susirinkusius renginio dalyvius, o būtent vaikus Vilniaus rajono savivaldybės mero vardu pasveikino mero patarėjas Kęstutis Butvydas, Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė bei Kalvelių seniūnijos seniūnė Olia Lukaševič.

Renginio metu VŠĮ „Tarnybinės Šunininkystės Klubo“ narė Irina Liubertė su savo asistente papasakojo ir parodė, kuo padeda jos gražuolė auksaspalvė kalytė Aura, kaip geba komunikuoti ir įspėti savo šeimininkę apie artėjančius ligos simptomus. Klubo prezidentas  Vaidotas Gluodenis pristatė klubo veiklą, papasakojo, kaip šunys ruošiami tapti asistentais ir būti neatsiejamais pagalbininkais žmonėms su negalia. Šunys su savo šeimininkais rodė išmoktus triukus renginio dalyviams. Po pristatymo vaikai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su nuostabiu jaunu šunimi, ji paglostyti, pasisveikinti bei duoti skanėstą už gerai atliktą komandą. Vaikų susidomėjimas šunimis asistentais buvo labai didelis.

Kokios gi žiemos šventės be Kalėdų senelio ir Snieguolės?- paklausite jūs. Kalėdų senelis su Snieguole pas vaikus į šventę atvyko sniego rogėmis, kurias tempė keturratis. Ir ko gi neprigalvoja Kalėdų senelis, kad tik greičiau atvyktų pas jį laukiančius vaikus. Paklaustas, kodėl atvyko be savo elnių, išdavė paslaptį, jie ilsisi prieš didįjį švenčių maratoną. Kalėdų senelis ir Snieguolė linksmino vaikus, su jais šoko, dainavo, žaidė žaidimus, į kuriuos net įsitraukė suaugę šventės dalyviai. Visi griuvinėjo ir voliojosi sniege, nes tam ir yra skirta žiema – linksmybėms. Kaip ir pridera, Kalėdų senelis pas vaikus atkeliavo su pilnais maišais dovanų. Nei vienas šventėje dalyvavęs vaikas nebuvo pamirštas, visi gavo šventinių dovanėlių nuo Kalėdų senelio. Atlikę savo pareigas Kalėdų senelis su Snieguole užsilipo ant keturračių ir visus pakvietė bendrai nuotraukai.

Viso renginio metu medžiotojų klubo „Gegužinė“ nariai įvairiausiais kvapais viliojo dalyvius prieiti ir paragauti vis kitokių ant laužo pagamintų patiekalų. Kiekvienas dalyvis galėjo atrasti savo poreikius atitinkantį patiekalą bei jo paragauti. Pagamintų patiekalų skonis buvo neapsakomas, kadangi medžiotojai gamino maistą su meile ir dalinuosi savo pasakojimais bei atskleidė porą savo slaptų receptų, kad gaminamas maistas būtų toks gardus. Visi sušalę galėjo susišildyti gurkšnojant karštą arbatą prie didžiulio laužo.

Didžiausią vaikų džiaugsmą ir nuostabą sukėlė į renginį atvykę galingais keturračiais bei krosiniais motociklais „Oscar MX Team“ klubo nariai. Klubo atstovai sugalvojo senai užmirštą pramogą – sniego roges. Tik šį kartą vietoj žirgo roges traukė keturratis. Vaikams tai buvo pirmas kartas, kai jie sėdo į sniego roges ir buvo vežiojami per laukus, o sniegas skriejo į visas puses. Bet tai niekam netrukdė, nes adrenalinas užvaldė visus ir apie jokį šaltį nebuvo kalbų. Vyresni šventės dalyviai taip pat turėjo galimybę prisiminti tą jausmą, kai savo vaikystėje turėdavo tokias pramogas. Neapmirštamas jausmas, kai po kiekvieno pasivažinėjimo norisi dar ir dar. Specialiai įrengtoje moto kroso trasoje į pasirodymą išvažiavo krosiniai motociklai, kurie stebino visus savo greičiu, manevringumu, šuoliais į aukštį bei triukais. Tai tikrai įspūdingas reginys pritraukęs visų dalyvių žvilgsnius. Šventėje taip pat dalyvavo apie 15 keturračių. Visi norintys galėjo nusifotografuoti už vairo. Didžiausia sensacija tapo vaikų vežiojimas keturračiais. Klubo nariai labai saugiai ir neskubėdami vežiojo visus norinčius vaikus ir suaugusius. Vyresni asmenys turėjo galimybę prižiūrimi išbandyti keturračio vairavimo ypatumus bei patys valdyti transporto priemonę. Tokio susidomėjimo transporto priemonėmis nesitikėjo net patys klubo nariai.  Jie labai džiaugėsi, galėdami suteikti vaikams džiaugsmą ir tikrus įspūdžius.

Ore tvyrojo tiek pozityvios energijos, šilumos, vaikų juoko, tikrų ir nesuvaidintų emocijų, kad nusprendėme, jog tokie renginiai visus labai suartina ir padeda skleisti gėrį bei gerą nuotaiką. Viskas, ką darome ir dar darysime, darysime dėl vaikų, dėl jų gerovės, juoko, šypsenų ir nepamirštamų emocijų. Tais mažais dalykais praskaidrinsime jų kasdienius rūpesčius.

„– Iš kur atsiranda gerumas? – paklausė anūkė močiutės.

– Gerumas auga kiekvieno žmogaus širdyje, – atsakė močiutė.

– Kaip auga? Kaip gėlės mūsų sode?

– Taip, mieloji. Žmogus gimsta su dvejomis sėklomis širdyje. Viena sėkla – gėrio, kita – blogio.

– Visai kaip mūsų sode! Auga gėlės, o šalia piktžolės, – pastebėjo mergaitė.

– Taip, piktžolės auga ir gali sunaikinti visas gėles. Jei laiku jų neišravėsime ir gėlių neprižiūrėsime, tuomet gėlyne liks vien piktžolės, – pritarė močiutė. – Taip ir žmogaus širdyje: gerumas – tarsi gėlė. Ją reikia prižiūrėti ir saugoti nuo blogio.

– Močiute, o kaip reikia auginti savyje gerumą? Laistyti vandeniu? – paklausė mergaitė.

– Ne, laistyti vandeniu nereikia, – nusišypsojo močiutė. – Reikia padėti žmonėms. Lyg orą, įsileisti į savo širdį meilę žmonėms. Ir tuomet gerumas sužydės tavo širdyje gražiausia gėle, o tu užaugsi jautriu ir geraširdžiu žmogumi.“

Autorė – Irina Gorbačeva, vertė – ruvi.lt

Gerumas mus visus suvienijo bendram tikslui, t. y. paskleisti bei užkrėsti gerumu visus, kad šis Kalėdinis laikotarpis taptų nepamirštamas vaikams. Norime padėkoti visiems prisidėjusiems prie mūsų prieškalėdinio edukacinio renginio:

 – Jus visi tapote geriausiais Kalėdų seneliais vaikams. Tikimės, kad šitas renginys taps kasmetine tradicija ir kitais metais galėsime susitikti dar didesniame žmonių rate bei visi kartu nešime gerumą, šilumą, tikras emocijas ir nepamirštamą laiką vaikams, kuriems to labiausiai reikia.

 

Straipsnio autorius Tomas Tamošiūnas   

Nuotraukos Laura Makovska  

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos