Su profesine diena iškilmingai pasveikinti Vilniaus rajono socialiniai darbuotojai

  • Paskelbė : Info
  • Paskelbta: 2020-09-29
  • Kategorija: Renginiai

Su profesine diena iškilmingai pasveikinti Vilniaus rajono socialiniai darbuotojai

Rugsėjo 28 dieną, sekmadienį vykusios profesinės šventės proga, Mykolo Romerio universitete įvyko Socialinių darbuotojų dienos minėjimas, kuris Vilniaus rajono savivaldybėje vyksta kasmet, norint padėkoti socialiniams darbuotojams už jų atjautą ir rūpestį, paguodos ir palaikymo žodį, skirtą kitam žmogui.

Renginio pradžią paskelbė muzikinis sveikinimas, paruoštas privačios džiazo mokyklos įkūrėjo, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos choro bei Mykolo Romerio muzikos vokalinio ansamblio vadovo Artūro Noviko.

Po pasirodymo renginio iniciatorės bei organizatorės BĮ Vilniaus rajono socialinio paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė ir Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Jadvyga Ingelevič pasveikino į renginį atvykusius Vilniaus rajono socialinius darbuotojus bei Vilniaus rajono savivaldybės atstovus – Vilniaus rajono savivaldybės merę Mariją Rekst, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Albertą Narvoiš, Socialinės rūpybos skyriaus vedėją Ireną Ingelevič ir Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėją Kristiną Malinovską kartu su skyrių specialistais, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorę Julianą Lipinską, Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto dekanę prof. dr. Odetą Merfeldaitę kartu su fakulteto atstovais ir kitus garbius svečius.

„Nuoširdžiausius padėkos žodžius noriu išsakyti Jums, mielieji. Dėkoju Jums už Jūsų darbą, kantrybę, rūpestį, gerą žodį, atsidavimą ir įdėtą nepamatuojamą indėlį socialinėje srityje. Aš visada didžiuojuosi ir drąsiai visur ir visada kartoju, kad mūsų visų darbas socialinėje srityje yra unikalus, ypatingai reikalingas vaikams, šeimoms, senoliams, neįgaliesiems bei jų visų artimiesiems, o svarbiausia, kad šį kilnų darbą dirba mylintys, išmanantys savo darbą bei visuomet pasiruošę padėti specialistai. Taip pat norėčiau padėkoti Jums už susitelkimą, drąsą ir operatyvumą pandemijos metu“, – sakė BĮ Vilniaus rajono socialinio paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė ir Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Jadvyga Ingelevič.

Už gerus darbus, reikalaujančius atsidavimo, sielos kilnumo ir didelės kantrybės, kurie skatina šalį keistis į gerąją pusę, renginio metu Vilniaus rajono savivaldybės socialinių įstaigų vadovams ir Socialinės rūpybos skyriaus darbuotojams buvo įteikti Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštai ir atminimo dovanos.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst savo bei gyventojų vardu pasveikino susirinkusius ir renginyje negalėjusius dalyvauti socialinius darbuotojus bei padėkojo už kasdienę kilnią ir labai atsakingą pagalbą tiems, kurie atsidūrė sudėtingoje gyvenimo situacijoje. „Gerbiamieji, Vilniaus rajono savivaldybė yra išskirtinai socialiai orientuota savivaldybė, todėl Socialinių darbuotojų diena yra viena svarbiausių datų Vilniaus rajono įvykių kalendoriuje. Kreipiuosi šiandien į išties išskirtinius žmones. Išskirtinius visų pirma dėl to, kad Jūsų kasdienę veiklą drąsiai galima vadinti ne darbu, o pašaukimu. Išskirtinius dar ir dėl to, kad ne kiekvienas visuomenės narys, ypač mūsų iššūkių kupinais laikais, moka dalytis. O Jūs ne tik sugebate dalytis viskuo, ką turite – savo laiku, patirtimi, širdimi, kantrybe, bet netgi be dalijimosi su kitu žmogumi neįsivaizduojate savo gyvenimo. Jūsų darbas, kurį drąsiai pavadinčiau misija, yra be galo svarbus ir man labai džiugu, kad mūsų šalyje ši profesija yra vis labiau vertinama ir kasdien tampa vis labiau prestižine. Esate tikri savo srities kariai, kadangi socialinio darbo esmė yra ne tik remti ir padėti, bet taip pat ginti asmenis, atsidūrusius sudėtingose socialinėse, psichologinėse, materialinėse, buities ir kitose gyvenimo situacijose, ginti remiantis įstatymais, valdžia, organizacinėmis priemonėmis, materialiniais, techniniais ir kitais ištekliais. Kasdien ryte kibdami į darbus pasitelkiate profesinę išmintį, rūpestingas rankas ir šilumos kupiną širdį, todėl nuoširdžiai linkiu, kad Jums būtų atlyginta stipria sveikata, sėkme ir mūsų gyventojų dėkingumu. Būkite sveiki ir patenkinti savo vykdoma misija. Ačiū Jums už ją“, – sveikinimo žodžius tarė merė M. Rekst.

„Darbas kurį atliekate moko mus visus meilės ir gailestingumo, o dar svarbiau, kad Jūsų darbas yra atliekamas iš pašaukimo. Jis yra iš tikrųjų sunkiai pamatuojamas, nes kiekvienas savo širdyje žino kiek įsitraukia į tą darbą ir kiek meilės atidavė kitam, bet manau, kad ir vidinio jausmo užtenka tam dalykui įgyvendinti, o mes kaip savivaldybė, žinoma, visada dėkojame Jums už Jūsų darbą ir žadame remti Jūsų siekius ir plėsti socialines paslaugas“, – padėkos žodžius socialiniams darbuotojams tarė administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Narvoiš.

Viso Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto vardu susirinkusius pasveikino ir Vilniaus rajono savivaldybei už socialinės politikos stiprinimą padėkojo fakulteto dekanė prof. dr. Odeta Merfeldaitė.

Pasibaigus oficialiai renginio daliai, prasidėjo profesiniai mokymai „Socialinės inovacijos globalioje perspektyvoje“. Šventės dalyviai turėjo progą susipažinti su jautriu, iki ašarų graudinančiu 2018 metų prancūzišku filmu „Kūdikis“, kurio vaizduojama istorija pasakoja apie motinystės instinktą, jo nebuvimą bei atskleidžia socialinių darbuotojų kasdienes darbo realijas. Kino juostai pasibaigus vyko filmo aptarimas ir diskusija su Mykolo Romerio lektore Neringa Kurapkaitiene.

Vėliau renginį tęsė juoko jogos užsiėmimas su asmeninių pokyčių konsultante lektore Kristina Laučiene, kuri visus renginio dalyvius sužavėjo pozityvumo ir išeities ieškojimu net ir sudėtingose situacijose.

Renginio pabaigoje visi draugiškai pasivaišino Socialinio darbuotojo dienos proga iškeptu tortu.

www.vrsa.lt informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui