Dėmesys ir kalėdinės dovanos negalią turintiems Vilniaus rajono vaikams

 • Paskelbė : Info
 • Paskelbta: 2022-12-19
 • Kategorija: Aktualijos

Šv. Kalėdos – vilties ir džiugesio laikotarpis, o kad šis metas taptų dar stebuklingesnis, Vilniaus rajono savivaldybė tęsia ne vienerius metus įgyvendinamą iniciatyvą – negalią turintiems Vilniaus rajono vaikams dovanėlių įteikimo tradiciją.

Šiemet, siekiant užmegzti glaudesnį kontaktą bei ryšius su negalią turinčių vaikų tėvais ir globėjais, susipažinti su patiriamais iššūkiais, dovanos vaikams bus įteikiamos apsilankant jų namuose.

Jau netrukus, Kalėdiniu laikotarpiu, Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis, pagal aptarnaujamas seniūnijų teritorijas atvyks į šeimas auginančias negalią turinčius vaikus ir įteiks Vilniaus rajono savivaldybės ir BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro finansuotas dovaneles: gertuvę, atšvaitą, medžiaginį krepšį, kvapnią kalėdinę žvakutę, juodą šokoladą ir informacinio pobūdžio lankstinukus apie teikiamas socialines paslaugas Vilniaus rajone. Šiemet dovanos bus įteiktos 317 negalią turinčių vaikų.

Kalėdinių dovanų įteikimą apsilankant namuose iniciavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija, iniciatyvą aktyviai parėmė ir ėmėsi įgyvendinti BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėjos Kristinos Malinovskos, svarbu pateikti aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms, suteikti tėvams ir šeimoms žinių apie siūlomas paslaugas. „Džiaugiamės kilusia iniciatyva ir jos aktyviu įgyvendinimu. Mums be galo svarbu užmegzti kontaktą su negalią turinčių asmenų šeimomis ir visomis išgalėmis padėti bei suteikti reikiamos informacijos. Deja, tačiau vis dar dažnu atveju šeimos būna uždaros, ne visada žino kur kreiptis pagalbos auginant negalią turintį vaiką, tad ši iniciatyva puiki proga pažinti vieni kitus, supažindinti su Savivaldybės siūloma pagalba“, – džiaugiasi įgyvendinama kalėdine iniciatyva Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja K. Malinovska.

„Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis jau pradėjo lankytis pas šeimas auginančias negalią turinčius vaikus. Jie ne tik įteikia dovaneles, bet ir domisi kokius sunkumus patiria, kaip gali palengvinti kasdienybę, informuoja apie siūlomas socialines paslaugas“, – pasakoja BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė. „Socialinis darbuotojas yra visada arčiausiai tų, kuriems pagalbos labiausiai reikia. Tai sunkus, bet be galo prasmingas darbas keičiant mūsų visuomenės požiūrį į atsakingumą bei geranoriškumą“, – įsitikinusi Centro direktorė B. Bartkienė.


Teikiamos socialinės paslaugos šeimai, kurioje auga vaikas su negalia

Socialines paslaugas negalią turintiems vaikams, kuriems reikalinga pagalba, teikia Vilniaus rajone ir Vilniaus mieste socialines paslaugas teikiančios įstaigos, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos teikimu.

Socialinės paslaugos teikiamos asmenims su negalia, kuriems dėl skirtingų priežasčių nepakanka gebėjimų savarankiškai dalyvauti visuomenės gyvenime. Primename, kokias socialines paslaugas gali gauti asmenys su negalia ar juos prižiūrinčios šeimos ir kur reikėtų kreiptis.

Teikiamos šios socialinės paslaugos:

 • Bendrosios socialinės paslaugos – atskiros, be nuolatinės specialistų priežiūros teikiamos paslaugos, kurių tikslas ugdyti ar kompensuoti asmens (šeimos) gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Bendrosios socialinės paslaugos teikiamos socialinių paslaugų įstaigose, asmens namuose ir kitose vietose, kur organizuojamas socialinių paslaugų teikimas;
 • Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne – būtiniausių drabužių, avalynės ir kitų reikmenų teikimas. Paslauga teikiama: vaikams su negalia ir jų šeimoms, socialinę riziką patiriančioms šeimoms.
 • Transporto organizavimas – paslauga, teikiama pagal poreikius asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu. Transporto organizavimo paslauga apima ir pagal individualius asmens poreikius teikiamą pagalbą, palydint asmenį iš jo namų iki transporto priemonės, iš jos iki tikslo objekto ir atgal. Paslauga teikiama vaikams su negalia ir jų šeimoms, socialinę riziką patiriančioms šeimoms.
 • Socialinės priežiūros paslaugos – paslaugos teikiamos socialinių paslaugų įstaigose ar asmens namuose. Paslaugų teikimo dažnumas priklauso nuo konkrečios paslaugos ir nuo individualaus asmens (šeimos) tos paslaugos poreikio. Į visų socialinės priežiūros paslaugų sudėtį įeina informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir (ar) atstovavimas.
 • Pagalbos į namus paslaugos – asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai), kurio (-ių) vaikas turi negalią, tvarkytis buityje, rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
 • Asmeninio asistento paslauga – namuose ir viešojoje aplinkoje individualiai asmeniui su negalia teikiama pagalba, padedanti įgalinti savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias gyvybines veiklos funkcijas.
 • Laikino atokvėpio paslauga – socialinės priežiūros paslaugos, trumpalaikės arba dienos socialinės globos paslaugos, teikiamos laikino atokvėpio paslaugos gavėjams, siekiant sudaryti sąlygas asmenims, kurie namuose augina, prižiūri, globoja (rūpina) ir (ar) slaugo kartu gyvenančius laikino atokvėpio paslaugos gavėjus (vaikas su negalia), derinti asmeninį gyvenimą ir laikino atokvėpio paslaugos gavėjo priežiūrą, globą (rūpinimą) ir (ar) slaugą, suteikiant jiems galimybę kompensuoti šeimos interesus ir poreikius, pailsėti nuo nuolatinės namuose auginamo, prižiūrimo ir (ar) globojamo (rūpinamo) kartu gyvenančio laikino atokvėpio paslaugos gavėjo priežiūros ir (ar) slaugos.
 • Dienos socialinės globos paslaugos – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu.

Socialinės paslaugos gali būti teikiamos asmens namuose, Savivaldybės socialinėse įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose ir bendruomenėse. Įstaigų, teikiančių socialines paslaugas, sąrašas skelbiamas čia: https://www.vrsa.lt/socialiniai-reikalai/439.

Dėl teikiamų paslaugų neįgalią turintiems asmenims kviečiame kreiptis į BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centrą tel. (8 5) 215 3447 arba el. paštu info@vrspc.lt.

Dėl teikiamų socialinių paslaugų vaikui su negalia galima kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrių tel. (8 5) 240 1490 arba el. paštu: Ivona.Stasilovic@vrsa.lt.

 

www.vrsa.lt informacija

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos