Vaikų dienos centrų paslaugas galės gauti daugiau Vilniaus rajono šeimų

  • Paskelbė : Info
  • Paskelbta: 2020-06-02
  • Kategorija: Aktualijos

Vaikų dienos centrų paslaugas galės gauti daugiau Vilniaus rajono šeimų

Įgyvendinant institucinės globos pertvarką, kuomet visoje šalyje nuo globos dideliuose vaikų globos namuose nuosekliai pereinama prie vaikų globos šeimoje, šeimynoje arba bendruomeniniuose globos namuose ir paslaugų bendruomenėje, didelis dėmesys skiriamas ir vaikų dienos centrų paslaugų plėtrai. Vaikų dienos centrų paslaugos yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, kurios užkerta kelią vaikų patekimui į globos sistemą.

Gegužės 5 d. Vilniaus rajono savivaldybės administracija pasirašė finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) dėl projekto „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Vilniaus rajono savivaldybėje“. Įgyvendinus projekto veiklas, Nemenčinėje veikiantis VDC „Svajonė“ persikels į daug erdvesnes ir veiklai palankesnes patalpas. Siekiama, kad kuo daugiau vaikų, ypač socialiai apleistų, galėtų gauti kokybiškas paslaugas, taip prisidedant prie šeimų stiprinimo. Nemenčinės mieste veikiančiam VDC „Svajonė“ persikėlus į erdvesnes patalpas, paslaugas gaunančių vaikų skaičius padidės iki 30. Šiuo metu VšĮ „Vaikų ir paauglių socialiniam centrui“ priklausantis VDC ,,Svajonė“ yra vienintelis vaikų dienos centras Nemenčinėje ir yra įsikūręs 47,41 kv. m ploto patalpose (Švenčionių g. 18, Nemenčinės m.). Dienos centrą lanko 20 nuolatinių lankytojų. Veiklą perkėlus į kitas, daug erdvesnes, 120 kv. m ploto patalpas (Bažnyčios g. 21, Nemenčinės m.) bus užtikrinta galimybė dienos centro paslaugas suteikti 30 proc. daugiau vaikų ir šeimų.

Bažnyčios g. 21 esančios patalpos bus suremontuotos iš ES ir savivaldybės biudžeto lėšų. Projekto lėšomis bus suremontuotos ir pritaikytos žmonėms turintiems negalią papildomos VDC erdvės, įsigyta reikiama įranga ir baldai. Taip pat bus įrengtas pritaikytas žmonėms, turintiems negalią, įėjimas į pastatą, liftas/keltuvas bei judėjimo trasa iki VDC patalpų.

Projekto įgyvendinimo metu sukurtas VDC turtas bus perduotas partneriui – Vaikų ir paauglių socialiniam centrui, kuris užtikrins sukurtos infrastruktūros panaudojimo tęstinumą, vykdys VDC veiklas, apmokės šio turto eksploatavimo išlaidas ir bus atsakingas už jo tinkamą naudojimą.

Numatoma projekto veiklas įgyvendinti iki 2021 rugpjūčio 31 d. Bendrai finansuojamas projektas „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Vilniaus rajono savivaldybėje“ įgyvendinamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninio plėtros fondo) lėšų. Europos skiriamos lėšos sudaro apie 80 tūkst. Eur, Savivaldybės – 8,5 tūkst. Eur.

VDC „Svajonė“ yra vieta, kur sudaromos deramos vaikų socializacijos, vaikų ir paauglių nusikalstamumo ankstyvos prevencijos, paslaugų vaikams ir šeimoms teikimo sąlygos. Tokiu būdu socialinės paslaugos priartinamos socialinę riziką patiriančioms šeimoms, kuriama saugi aplinka socialiai apleistiems vaikams neatskiriant jų nuo šeimų.

Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje veikia 12 vaikų dienos centrų, kuriuos lanko 247 vaikai. VDC organizuojamos ir teikiamos socialinės paslaugos vaikams iš nepasiturinčių šeimų, patiriančių socialinę riziką bei vaikams turintiems negalią, taip pat šeimų nariams, siekiant ugdyti jų socialinius įgūdžius, padėti realizuoti gebėjimus, mažinti jų socialinę atskirtį, išvengti socialinių problemų.

Asiociatyvi nuotrauka www.pexels.com

www.vrsa.lt informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos