Vilniaus rajone plečiamas vaikų dienos centrų tinklas

  • Paskelbė : Info
  • Paskelbta: 2020-04-07
  • Kategorija: Aktualijos

Vilniaus rajone plečiamas vaikų dienos centrų tinklas

Balandžio 3 d. vykusiame Tarybos posėdyje priimtas sprendimas perduoti dalį Vilniaus rajono savivaldybės administracijai priklausančių patalpų (Bažnyčios g. 21, Nemenčinės m.) BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centrui. Šis sprendimas leis išplėsti Vilniaus rajone veiklą vykdančių vaikų dienos centrų (toliau – VDC) tinklą ir Nemenčinėje veikiantį VDC „Svajonė“ perkelti į daug erdvesnes ir veiklai palankesnes patalpas.

Šiuo metu VšĮ „Vaikų ir paauglių socialiniam centrui“ priklausantis VDC ,,Svajonė“ yra vienintelis vaikų dienos centras Nemenčinėje ir yra įsikūręs 47,41 kv. m. ploto patalpose (Švenčionių g. 18, Nemenčinės m.). Dienos centrą lanko 20 nuolatinių lankytojų. Veiklą perkėlus į kitas, daug erdvesnes patalpas esančias Bažnyčios g. 21, Nemenčinės m. (patalpų plotas 120 kv. m.), dienos centro paslaugas galės gauti trečdaliu daugiau vaikų ir šeimų.

Bažnyčios g. 21 esančios patalpos bus suremontuotos iš ES ir Savivaldybės biudžeto lėšų. Projekto lėšomis bus suremontuotos ir pritaikytos vaikams ir vaikams turintiems negalią papildomos VDC erdvės, įsigyta reikiama įranga ir baldai. Taip pat bus vaikams, turintiems negalią, bus pritaikytas įėjimas į pastatą, įrengtas liftas/keltuvas bei judėjimo trasa iki VDC patalpų. ES lėšomis finansuojama  apie 80 tūkst. Eur, Savivaldybės – 8,5 tūkst. Eur.

VDC „Svajonė“ yra vieta, kur sudaromos deramos vaikų socializacijos, vaikų ir paauglių nusikalstamumo ankstyvos prevencijos, paslaugų vaikams ir šeimoms teikimo sąlygos. Tokiu būdu socialinės paslaugos priartinamos socialinę riziką patiriančioms šeimoms, kuriama saugi aplinka socialiai apleistiems vaikams neatskiriant jų nuo šeimų.

Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje veikia 12 vaikų dienos centrų, kuriuos lanko 247 vaikai. VDC organizuojamos ir teikiamos socialinės paslaugos vaikams iš nepasiturinčių šeimų, patiriančių socialinę riziką bei vaikams turintiems negalią, taip pat jų šeimos nariams, siekiant ugdyti jų socialinius įgūdžius, padėti realizuoti gebėjimus, mažinti jų socialinę atskirtį, išvengti socialinių problemų.

Asiociatyvi nuotrauka www.pexels.com

www.vrsa.lt informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos