Susitikime kalbėta apie teisės aktų pokyčius vaiko gerovės srityje

  • Paskelbė : Info
  • Paskelbta: 2020-02-05
  • Kategorija: Aktualijos

Vakar, vasario 4 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko pasitarimas su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Vilniaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus Vilniaus rajone atstovais, kurio metu aptarti nuo šių metų pradžios įsigalioję teisės aktų pokyčiai vaiko gerovės srityje bei aktualūs darbiniai klausimai.

Susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska ir skyriaus darbuotojai, Teisės skyriaus vedėjas Audrius Bulnis kartu su vyr. specialiste Agata Slančevskiene, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Violeta Purpurovič. Susitikime taip pat dalyvavo Vilniaus rajono socialinių paslaugų įstaigų atstovai – Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro direktorė Leokadija Pavtel, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Justina Turbienė, Socialinių paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė. Iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus Vilniaus rajone atvyko vyresnioji patarėja Gražina Butovič, patarėja Jurgita Žukovska ir vyriausioji specialistė Olga Kovalevska-Masiulienė.

Prie apskritojo stalo susirinkusieji iš pradžių aptarė nuo 2020 metų įsigaliojusius teisių aktų pakeitimus, kuriais siekiama efektyviau ginti vaikų teises, nepaneigiant kiekvieno vaiko prigimtinės teisės augti biologinėje šeimoje. „Naujovės numato, kad vaiko paėmimas iš tėvų nuo šiol bus įmanomas tik tuomet, jeigu nustačius vaiko apsaugos poreikį ir pritaikius laikinąją priežiūrą bei suteikus reikiamą pagalbą, reali situacija šeimoje nesikeis arba blogės, o tėvai nenorės nieko keisti“, – aiškino Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska, pabrėždama, kad Savivaldybė ir toliau sieks suteikti operatyvią, kompleksinę pagalbą šeimoms.

Susitikime taip pat aptartos ir kitos naujovės vaiko gerovės srityje. Nuo šių metų nebeliko grėsmės vaikui lygių nustatymo, pereita prie vaiko ir šeimos poreikių vertinimo. „Jeigu šeimai ar vaikui nustatomas pagalbos poreikis, tuomet savivaldybė teiks pagalbą. Jeigu vaiko teisių apsaugos specialistai nustatys vaikui jau kur kas rimtesnį – apsaugos poreikį, pirmiausia bus taikomas naujas laikinosios priežiūros būdas, t. y. kai vaikas iš tėvų nepaimamas, o jo saugumą bus siekiama užtikrinti apgyvendinant pas giminaičius ar perkeliant vaiką su kartu tėvais arba vieną iš tėvų į krizių centrą“, – kalbėjo atvykusi Vilniaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus Vilniaus rajone patarėja Jurgita Žukovska.

Kalbėdami apie bendrus darbus vaiko ir šeimos gėrovės labui, susirinkusieji akcentavo ypač svarbų bendradarbiavimo poreikį, siekiant kuo efektyviau spręsti susiklosčiusias ir dažnai sudėtingas situacijas. „Mes, savivaldybės atstovai turime padėti ir suteikti reikalingas paslaugas, tačiau ne visada žinome visą situaciją. Todėl tam, kad mūsų vaidmuo teikiant pagalbą ir paslaugas būtų kuo efektyvesnis, turime bendradarbiauti su tarnybomis ir gauti pakankamai informacijos apie tam tikrus įvykius ir jų eigą“, – sakė K. Malinovska.

Kalbėdami apie Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centrų teikiamas laikinojo apgyvendinimo paslaugas, Savivaldybės atstovai pabrėždavo, kad paslaugų gavėjai turi suprasti, jog apgyvendinimu siekiama padėti šeimai išspręsti problemas bei laikinai suteikti saugią aplinką, kol nesaugi ar netinkama gyvenamoji aplinka nebus sutvarkyta. „Kol motina su vaikų krizių centre įgaus reikiamus įgūdžius, tėvas turėtų pasirūpinti jų gyvenamąja aplinka ir spręsti iškilusias problemasŠeimos patekusios į sudėtingas situacijas, turi nepiktnaudžiauti laikinu apgyvendinimu, kuris pabrėžiu – yra laikinas ir suteikia galimybę spręsti išorėje iškilusias problemas“,  pabrėžė Teisės skyriaus vedėjas Audrius Bulnis. 

Susitikime, analizuojant skirtingas situacijas, konkrečius pavyzdžius ir iššūkius, vyravo diskusijos. Nagrinėjant esminius būtino bendradarbiavimo aspektus, nutarta, kad siekiant kuo sklandžiau įgyvendinti vaiko teisių apsaugos srityje įsigaliojusius pakeitimus, bus vykdomas aktyvus bendradarbiavimas su Savivaldybe ir kitomis atitinkamomis institucijomis bei tarnybomis.

www.vrsa.lt informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos